A Sodexo, amely a világ második legnagyobb étkezési szolgáltatója a brit Compass Group mögött, az első fél évet 723 millió euró üzemi eredménnyel zárta, amely 7,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Az eredmény felülmúlta a 697 millió eurós elemzői várakozásokat.
A kedvező eredmény a cég észak-amerikai és ázsiai teljesítményének köszönhető. Az eredmények ismeretében a francia cég fenntartja éves 8-9 százalékos üzemi eredmény-növekedési célját.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”109″]
Az 1966-ban Marseilles-ben alapított Sodexo csaknem 425 000 alkalmazottat foglalkoztat a világ 80 országában. Naponta mintegy 75 millió ügyfelet szolgál ki az étkeztetési szolgáltatások,a létesítménygazdálkodás, a műszaki karbantartás, a takarítás és a biztonsági őrzés területein.
A Sodexo Magyarországon közel 2000 alkalmazottal két önálló jogi személyiségű vállalkozással van jelen. A francia vállalat részvényárfolyama csütörtök délelőtt nem sokkal fél tizenkettő után 0,09 százalékos pluszban, 112,70 eurón állt a párizsi tőzsdén.
A Tesco kifizette a bírságot és növelte a profitot
A Londoni Értéktőzsdén (LSE) közzétett előzetes beszámoló szerint a legnagyobb brit kiskereskedelmi hálózat kivételes tételek nélkül számolt csoportszintű működési eredménye 1,28 milliárd font (470 milliárd forint) volt, 29,9 százalékkal több, mint az előző pénzügyi évben. A csoportszintű értékesítés 4,3 százalékkal 49,9 milliárd fontra (csaknem 19 ezer milliárd forintra) emelkedett.