Sötét mód ikon
2026 június 07
Megindult a Duna House árfolyama

Megindult a Duna House árfolyama

Tovább erősítené ingatlanfejlesztői tevékenységét  a Duna House, ezért 2017. március 12-én szerződést kötött az Eldar Investments (H.L.A.) Ltd.-del a MyCity Residential Development Kft. további 50 százalékos üzletrészének megszerzésére – derül ki a BÉT honlapján közzétett közleményből.

A leányokat is megkapják

A szerződéses feltételek pénzügyi rendezését követően a Duna House a MyCity 100 százszázalékos tulajdonosává válik. A szerződés szerinti teljes kifizetés összege 2,2 millió euró, amiből 1 millió euró az üzletrész vételára, 1,2 millió euró pedig az ELDAR Investment (H.L.A.) Ltd. korábbi finanszírozási tevékenységéből adódó, MyCity-vel szemben fennálló tagikölcsön- és kamat-követelésének vételára.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”103″]

A MyCity négy leányvállalattal és egy közös vezetésű vállalattal rendelkezik. A tranzakció eredményeképp a Duna House irányító befolyást szerez a Pusztakúti 12. Kft., a Reviczky 6-10. Kft., a Zsinór 39 Kft. és az IH Project X Kft. felett is, a Hunor utca 24. Kft. pedig a Duna House közös vezetésű vállalatává válik.

Ezen projekttársaságok célja a Budapest különböző pontjain folyamatban lévő ingatlanfejlesztési projektek (Forest Hill, Reviczky Liget, Irisz Ház, MyCity Residence) megvalósítása.

Optimisták a DH-nál

A Duna House vezetőségének megítélése szerint a MyCity keretein belül megvalósuló ingatlanfejlesztési tevékenység megfelelően halad és növekvő részt kíván vállalni ezekben az ingatlanfejlesztési projektekben. A MyCity 50 százalékos üzletrészének vételárát a vezetőség kedvezőnek ítéli meg. A MyCity akvizíciója révén a Duna House ingatlanfejlesztői piacot jellemző kockázatoknak való kitettsége az elérhető fejlesztői profit megnövekedett összegével összhangban nő.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

A vezetőség az ingatlanfejlesztési tevékenységet jellemző kockázatok közül elsősorban az emelkedő építési költségekre fókuszál. A vezetőség véleménye szerint az építési költségek emelkedését ellensúlyozni tudja az értékesítési árak előértékesítési szakasz lezárultát követően lehetővé váló tervezett emelkedése, amelyre elsőként a Reviczky Liget es a Forest Hill esetében kerülhet sor, amennyiben a jelenlegi piaci környezeti feltételek nem romlanak. A folyamatban lévő projekteket érintő vásárlói érdeklődés erős és a vezetőség a közeljövőben sem valószínűsít negatív piaci fejleményeket.

A MyCity feletti irányító befolyás megszerzését követően a Duna House konszolidált pénzügyi kimutatásaiban mind a MyCity, mind pedig annak projekttársaságai (a Hunor utca 24. Kft. kivételével) teljes körű konszolidálásra kerülnek.

A teljes körű konszolidálás eredményeképpen többek között a Duna House Csoport konszolidált mérlegében jelentős összegű készletek és befektetési célú ingatlanok ill. ezek finanszírozásával összefüggésben bankhitelek kerülnek kimutatásra. Az ezen bankhiteleket biztosító garanciák non-recourse jellegűek, azaz érvényesíthetőségük nem terjed túl a MyCity-n és annak projektársaságain.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.