Sötét mód ikon
2026 június 28
Megdobta a kairói tőzsdét az adófelfüggesztés

Megdobta a kairói tőzsdét az adófelfüggesztés

Hoszám el-Kávís kormányszóvivő ugyanakkor bejelentette, hogy az ugyancsak 10 százalékos osztalékadó továbbra is érvényben marad. Kávís rámutatott, hogy a vasárnap éjjeli kormányülésen született döntés célja az „egyiptomi pénzpiac versenyképességének megőrzése”, valamint „a befektetési klíma vonzóbbá tétele”.

Az árfolyamnyereségre tavaly júliusban kirótt, sokat vitatott adó Abdel-Fattáh esz-Szíszi államfő egyik első intézkedése alapján lépett érvénybe, azon megszorítások egyikeként, amelyek a 2011-es forradalom utáni évek alatt kialakult gazdasági válságból voltak hivatott kiutat biztosítani. Egyiptomi befektetők a múlt hónapban keresetet nyújtottak be az elnöki rendeletet ellen.

A kairói tőzsde öthavi mélypontot ért el a szóban forgó adó felfüggesztése előtt.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.