Sötét mód ikon
2026 június 27
Magyar Nemzet – Duplájára emelkedett a közfoglalkoztatottak általigényelhető elhelyezkedési juttatás

Magyar Nemzet – Duplájára emelkedett a közfoglalkoztatottak általigényelhető elhelyezkedési juttatás

Bodó Sándor a lap hétfői számában elmondta: még inkább megéri igényelnie a mintegy 110 ezer közfoglalkoztatottnak az elhelyezkedési juttatást, ugyanis a korábbihoz képest a duplájára, nettó 45 600 forintra nőtt annak összege. A közfoglalkoztatási szerződés még hátralévő idejére járó juttatást az a közfoglalkoztatott igényelheti, aki legalább harminc nap közfoglalkoztatotti jogviszony után a versenyszférában helyezkedik el. Az összeg a munkabéren felül jár havonta – közölte. Bodó Sándor kiemelte: „a kormány célja, hogy minél több közfoglalkoztatott helyezkedjen el a versenyszférában, amivel a magas vállalati munkaerő-keresletet érdemben mérsékelhetné”. Mint a lapban olvasható, 2016 óta több mint százezerrel csökkent a közfoglalkoztatottak száma.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.