Sötét mód ikon
2026 június 26
Lassan mindenhol lesz áram

Lassan mindenhol lesz áram

Boross Norbert tájékoztatása alapján a krízishelyzet a szerda délutáni órákban zárult le, csütörtök reggelre pedig legfeljebb 20-30 hiba maradhatott a fővárosban elszórtan.

A hétfő esti vihar következtében 45 ezer fogyasztónál szűnt meg az áramszolgáltatás a fővárosban. Ugyan az elektromos hálózat kevéssé károsodott, a lezúduló eső és a talajvíz nyomán vízzel telítődtek azok a pincék és alagsori helyiségek, ahol a társasházak transzformátorállomásai működnek.

Szerdán reggelre elsősorban a Nagykörút mentén, VII. és VIII. kerületi társasházakban nem volt még áram, összesen mintegy ezer fogyasztónál.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.