Sötét mód ikon
2026 június 27
Könnyebb lesz BMW-hez jutni

Könnyebb lesz BMW-hez jutni

Az együttműködésnek köszönhetően a jövőben az OTP-csoporthoz tartozó Merkantil a bajor konszern hivatalos finanszírozó partnere a magyar piacon – közölte a BMW Magyarország csütörtökön az MTI-vel.

Az együttműködés célja a BMW és Mini hivatalos márkakereskedéseiben eladott személyautók és motorkerékpárok lízing, hitel és bérlet formájában történő finanszírozása magán- és vállalati ügyfelek számára. A BMW-csoport világszerte saját pénzintézetén keresztül igyekszik finanszírozási szolgáltatásokat kínálni ügyfelei számára, de a kelet-közép európai piacokon egyelőre nincs jelen saját pénzügyi leányvállalattal. Ezekben az országokban helyi lízingcégekkel köt kooperációs szerződést a minél szélesebb körű ügyfélkiszolgálás érdekében – olvasható a közleményben.

A BMW Magyarország – a BMW-csoport leányvállalataként – a BMW, Mini személyautók és BMW motorkerékpárok hivatalos magyarországi importőre. A BMW Magyarországon 2012-ben összesen 1718 személyautót adott el, 22,5 százalékkal többet mint egy évvel korábban.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.