Sötét mód ikon
2026 június 25
Az OTP lett a legjobb magyar bank

Az OTP lett a legjobb magyar bank

Az Euromoney Kiválósági Díjat (Euromoney Awards for Excellence) 25 évvel ezelőtt alapította a nemzetközileg nagy tekintélynek örvendő pénzügyi magazin. Az elismerést minden évben azok kapják meg az egyes régiókban, országokban, akiket méretük, tevékenységi körük, nyereségességük, növekedésük és a versenytársakkal összehasonlított teljesítményük alapján a leginkább méltónak tartanak rá.

A döntés során figyelembe veszik a piaci viszonyokhoz és az ügyfelek igényeihez való igazodást is. A versenyben több mint száz ország több száz bankja vett részt.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

A világ pénzügyi piacaival foglalkozó iránymutató gazdasági magazin szerint az OTP Bank ismét rendkívül sikeres évet tudhat maga mögött. A magyar piacon vezető pénzintézet sikeresen kezelte a pénzügyi válság utóhatását és képes volt növelni hitelportfólióját.

Ez részben az AXA bank magyarországi üzletág-akvizíciójának köszönhető, részben az organikus növekedésnek. Az elmúlt évben az OTP Bank jelentős javulást mutatott az eszközminőség terén is.

Az OTP Bank bolgár leánybankja a DSK Bank teljesítménye alapján szintén lekörözte riválisait, így immár a negyedik egymást követő évben kapta meg a legjobb bank minősítést. Az OTP Bank bolgár leánybankja rendelkezik a legnagyobb fiókhálózattal Bulgáriában és kiemelkedő részesedéssel bír a hitelezési piacon.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.