Sötét mód ikon
2026 június 28
Kifizették a szovjet adósságot

Kifizették a szovjet adósságot

A szovjet időkben keletkezett adósságot kormányközi megállapodások értelmében jórészt orosz ipari termékek szállításával és kis részben készpénzben egyenlítette ki Moszkva – közölte az orosz pénzügyminisztérium hétfőn.

A Szovjetunió 3,6 milliárd dollárral tartozott Csehországnak. A visszafizetés módjáról és időrendjéről a cseh és az orosz kormány 1994 június közepén állapodott meg.

Oroszország mostanra rendezte továbbá azt a 18 millió dollárnyi szovjet adósságot is Montenegróval szemben, amelyről 2007 áprilisában született kormányközi megállapodás.

A Finnországgal szembeni szovjet adósság döntő részét Oroszország idő előtt törlesztette 2005-2006-ban, a fennmaradt 30 millió dollárnyi szovjet adósság törlesztése zárult most.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.