Sötét mód ikon
2026 június 05
Kétszer annyit tett zsebre a DuPont

Kétszer annyit tett zsebre a DuPont

vegyipar_130201A piaci értéke alapján a legnagyobb amerikai vegyipari cég adózott eredménye 185 millió dollár volt a negyedik negyedévben. Részvényenként 20 cent volt a december végével zárult három hónapban az egy évvel korábbi 92 millió dollár, részvényarányosan 9 cent után. Az egyszeri tételek nélküli részvényarányos eredmény 20 centről 59 centre nőtt, meghaladta az elemzők várakozásában szereplő 55 centet.

A cég bevétele 3,5 százalékkal 7,84 milliárd dollárra nőtt, szintén több lett a szakérők által becsült 7,78 milliárd dollárnál. A vállalat működési eredménye a mezőgazdasági szegmensben 18 százalékkal, a vegyipari ágazatban 2 százalékkal, a nyersanyageladás területén pedig 3 százalékkal nőtt a negyedik negyedévben.

A cég a tavalyi évet 4,8 milliárd dollár profittal zárta az egy évvel korábbi 2,8 milliárd dollár után. A forgalma 34,8 milliárd dollárról 35,7 milliárd dollárra emelkedett.

A DuPont kedden a negyedéves eredmények ismertetésével egy időben 5 milliárd dolláros részvényvisszavásárlási programot jelentett be. Ebből 2 milliárd dollárt az idén hajt végre, a fennmaradó összegért pedig egy meg nem határozott későbbi időpontig vásárol vissza saját részvényt.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.