Sötét mód ikon
2026 június 27
Két százalékos többlet a költségvetésben

Két százalékos többlet a költségvetésben

2017 I. negyedévében 2016 azonos időszakához képest a kormányzati szektor bevétele 3938,6 milliárd, kiadása 3760,3 milliárd forint volt. A bevételek 225,7 milliárd forinttal, 6,1 százalékkal növekedtek.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”110″]

A legnagyobb mértékben, 73,2 milliárd forinttal (12,4%) a jövedelemadó-bevételek nőttek. A termelési adók 71,8 milliárd forinttal (4,9%) bővültek, amelyen belül 58,5 milliárd (7,9%) volt az áfabevétel növekedése. A főként uniós támogatásokból álló egyéb bevételek 42,1 milliárd forinttal (7,7%) járultak hozzá a kormányzati szektor bevételeinek emelkedéséhez. A tb-hozzájárulások 38,6 milliárd forinttal (3,4%) voltak magasabbak – áll a KSH elemzésében.

A kiadások 181,4 milliárd forinttal, 5,1 százalékkal nőttek. A növekedés a kifizetett munkavállalói jövedelem esetében 79,7 milliárd forint (9,0%), a bruttó állóeszköz-felhalmozás vonatkozásában 76,4 milliárd forint (54,9%), a pénzbeni társadalmi juttatásokat illetően 28,9 milliárd forint (2,6%), a főként transzfereket tartalmazó egyéb kiadásoknál pedig 51,2 milliárd forint (8,9%) volt.

Ezzel szemben a folyó termelőfelhasználás 35,2 milliárd forinttal (–6,1%), a kamatkiadás 19,5 milliárd forinttal (–6,8%) maradt el az egy évvel korábbitól.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.