Sötét mód ikon
2026 június 27
„Jönnek a jobb idők” – mondta Matolcsy

„Jönnek a jobb idők” – mondta Matolcsy

Csütörtökön Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) költségvetésért felelős helyettes államtitkára még arról tájékoztatott, hogy a 24 milliárd forintos többlettámogatás – legalább részben – a költségvetés már meglévő előirányzatainak felsőoktatási célú felhasználásával (átcsoportosításával) biztosítható. Matolcsy György a pénteki interjúban beszélt arról is, hogy jövőre elindul a növekedési ciklus, az a szakasz, amikor „évről évre jobban élhetünk”. Rámutatott: most minden lépés abba az irányba megy, hogy nőjön a fogyasztás, a beruházás, és a munkahelyteremtés.  – fogalmazott.

A nemzetgazdasági miniszter gratulált a monetáris tanácsnak a kamatcsökkentésekhez, amely véleménye szerint az első jele annak, hogy felépüljön a stratégiai együttműködés a kormány és a jegybank között. Hangsúlyozta: ennek az együttműködésnek a keretében a Magyar Nemzeti Bank olyan eszközökkel élhet, „amelyekkel minden nyugati jegybank él már”.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.