Még a termelés visszafogás éllovasa, Szaúd-Arábia sem tudja tartani a tervezett ütemet.
50 dollár alatt tanyázik a WTI és bizonytalan az olajpiac. Bár a múlt héten, váratlanul esést mutattak az amerikai készletadatok, ennek ellene hat, hogy az OPEC termelés visszafogása meglehetősen döcögős. Sőt, éppen a megállapodást tető alá hozó Szaúd-Arábia tört ki a hámból.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”103″]
Ütemet vétettek a szaúdiak
Az olaj ára azt követően törte le az 50 dolláros támaszt, s szúrt le 47 dollárig, hogy kiderült, Szaúd-Arábia termelése februárban nem csökkent hó/hó alapon – mondta Vetter Péter a Solar Capital üzletkötője. Hozzátéve: azért nem volt olyan nagy az eltérés, mert a tavaly év végi adatokhoz képest csökkent a termelés, csak a tervezett ütemet nem tudták tartani.
Ráadásul, nem az OPEC egésze, hanem csak a szaúdiak vétették el az ütemet – folytatta. Ám az olajár stabilitása a bizalomra épül. És emlékezhetünk, hogy éppen Szaúd-Arábia sürgette a megállapodást.