A részvényenkénti nyereség a banknál 2 centről 47 centre nőtt, de az egyszeri tételektől megtisztított korrigált részvényenkénti nyereség csak 40 cent lett. Az utóbbi elmarad a Thomson Reutersnek nyilatkozó elemzők által várt részvényenkénti 48 centtől.
Esik az árfolyam
A Morgan Stanley részvényárfolyama a New York-i tőzsdén kívüli forgalomban 2,87 százalékkal csökkent kedd délután, 33,89 dollárra változott.
A Morgan Stanley bevétele éves szinten 1 százalékkal csökkent, 7,76 milliárd dollár lett 2014 negyedik negyedévében. A részvénykereskedelemből származó bevétel nőtt, de a kötvények, a devizák és az árupiaci termékek kereskedelméből (FICC) származó bevétel csökkent.
A bank fő vetélytársai a Citigroup, a Bank of America és a JP Morgan Chase is arról számoltak be a múlt héten, hogy csökkent az FICC-ből származó bevételük.