Sötét mód ikon
2026 június 09
Minden esélye megvan Amerikának a szárnyalásra

Minden esélye megvan Amerikának a szárnyalásra

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 0,41 százalékkal, az S&P 500 0,39 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite indexe pedig 0,54 százalékkal emelkedett a nyitást követő percekben.

Mi mozgatja a piacokat?

A munkaerőpiaci helyzet javulásának újabb jele, hogy a múlt héten kissé csökkent az első ízben munkanélküli segélyért folyamodók száma, és javítja a hangulatot, hogy az olaj ára kissé emelkedett, továbbá érkezett néhány kedvező vállalati eredmény-beszámoló is. A múlt pénteki kiemelkedően jó foglalkoztatottsági adatot követő újabb jó munkaerőpiaci mutató nyomán hihetőleg még jobban felerősödik a spekuláció az amerikai jegybank kamatpolitikájáról, az esetleges kamatemelés valószínű időpontjáról.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”96″]

A következő napokban nem várható nyilvános szereplés az amerikai jegybank vezető tisztségviselői részéről. A Fed augusztusban nem tart ülést, így a piaci szereplők Janet Yellentől várnak valamilyen jelzést, a Fed elnöke augusztus 26-án mond beszédet a hagyományos Jackson Hole-i bankártalálkozón.

Szárnyal az Alibaba

Az Alibaba internetes kereskedelmi óriásvállalat árfolyama közel 5,3 százalékkal ugrott fel a nyitás után, mert közölte, hogy negyedéves bevétele 59 százalékkal emelkedett. Az Alibaba 3,4 százalékos nyereségbe segítette a Yahoo-t, amelynek üzletrésze van a kínai konszernben.

Az Alibaba Group Holding Ltd. bevétele 32,15 milliárd jüanra (4,84 milliárd dollár) emelkedett a negyedévben az egy évvel korábbi 20,25 milliárd jüanról. A bevétel 59 százalékos növekedése a legmagasabb az Alibaba részvényének 2014 szeptemberi tőzsdei bevezetése óta. A mobil eszközökön bonyolított forgalom bevétele 119,3 százalékkal 17,51 milliárd jüanra emelkedett. Az aktív mobil felhasználók száma 39 százalékkal nőtt.

A nettó nyereség 7,55 milliárd jüan lett az egy évvel korábbi 30,84 milliárd jüan után. A tavalyi bázisadatot az Alibaba Pictures részvénykibocsátásából befolyt 27,38 milliárd jüan emelte meg. A részvényesekre jutó negyedéves nyereség 7,14 milliárd jüan, részvényenként 2,94 jüan lett a tavalyi 30,82 milliárd jüan, részvényenként 11,92 jüan után. Egyszeri tételek nélkül az egy részvényre jutó nyereség 4,90 jüan lett.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

A Thomson Reuters üzleti hírszolgáltató felmérésében megkérdezett szakértők átlagosan 30,17 milliárd jüan bevételt és 4,17 jüan egy részvényre jutó egyszeri tételek nélküli nyereséget vártak.

A Macy”s áruházlánc papírja 15,5 százalékkal szökött fel, mert az elemzők még a közölteknél is rosszabb adatokat vártak.

A nem túl biztató világgazdasági kilátások ellenére nem mérséklődik a befektetők kockázatvállalási hajlandósága. „Úgy tűnik, hogy pillanatnyilag hosszú távon a részvény a legjobb befektetési eszköz” – mondta Mark Heppenstall, a Penn Mutual Asset Management vezető befektetési stratégája.

Szerdán gyengüléssel zárt New York. A Dow Jones 0,20 százalékkal, az S&P 500 0,29 százalékkal, a Nasdaq Composite pedig 0,40 százalékkal csökkent. Az olaj jegyzése a szerdai közel 2 százalékos esés után stabilizálódott.

Stabilizálódik az olajpiac

A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) havi jelentésében azt prognosztizálta, hogy hosszú évek túlkínálata után a következő hónapokban egyensúly alakul ki az olajpiacon. Ez fékezte annak a hatását, hogy júliusban napi 10,67 millió hordóval rekordot döntött Szaúd-Arábia olajtermelése, az amerikai olajkészletek pedig a várt 1 millió hordós csökkenés helyett ugyanennyivel emelkedtek.

Kora délutánig a New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordójának (159 liter) ára 41,71 dollár volt, nem változott a szerdai záróárhoz képest. A globális referenciaminőség, az északi-tengeri Brent típus ára 10 centtel, 44,15 dollárra ment föl.

A dollár kissé erősödött. Az euró napközben 1,1138 és 1,1192 dollár között ingadozott, az európai valuta kora délután 1,1154 dollár körül forgott. Az arany ára az amerikai kamatemelési várakozások felerősödésének hatására csökkent. A fém unciáját (31,104 gramm) kora délután 1345,06 dolláron jegyezték az azonnali piacon, 0,1 százalékkal alacsonyabban, mint szerda este.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.