
Goebbels árnyékában, Blake Lively koktélja mellett a Mennydörgők is akcióban – Filmajánlónk a héten
Hitler első számú propagandistájának őrült holocaust tervében a diktatúra gépezetének működését láthatjuk a mozikban. Scarlett Johansson, Florence Pugh és depressziós csapata is premierfilm ezen a héten. De Capri szigetén játszódó gyilkosság Blake Lively-vel, a Sevillai- Expo lángszórós gyilkosa és Steve Carell újabb emberi vígjátéka is élvezetes estéket hoz az otthoni filmezéshez a filmajánlónkban.
A filmajánlónkban ezen a héten különböző, de egyformán megrázó erejű történetek várják a nézőket. Egy anya bátorsága, egy szuperhőscsapat árnyoldala és egy diktatúra propagandagépezete. Mind más szögből mutatja meg, mire képes az emberi meggyőződés, a hit vagy éppen a fanatizmus. De lesz egy spanyol thriller ahol még a vége is tartogat meglepetést. Jön Blake Lively és Kendrick újabb extrém szettekben Martinival a kezükben civakodnak a gyilkosságok alatt. Steve Carell is bemutatja mi történik, ha 20 év után a baráti társaságban válás lesz és az új nő akár a gyerekük is lehetne. Nézzük a filmajánlót.
Heti mozipremier a filmajánlóban
Goebbels – A manipuláció művészete – egy diktatúra sötét tükrében
Első filmajánlónk a második világháború legszörnyűbb vezetőjéről szól. A német alkotás hátborzongató portré a náci propaganda atyjáról, Joseph Goebbelsről. A film egyedülálló módon Goebbels szemszögéből mutatja be a Harmadik Birodalom gépezetét az 1938-as Anschluss-tól a Führer öngyilkosságáig. A sztálingrádi vereség és az 1944 végén egyre kilátástalanabbá váló helyzet után Goebbels a legradikálisabb propagandaakciót állítja színpadra. A gátlástalan propagandatevékenységéről, szélsőséges antiszemitizmusáról hírhedt Joseph Goebbels ugyanis a végsőkig kitartott a bunkerben Hitler mellett. A második világháborút követően a neve eggyé vált a politikai gyűlöletkeltéssel, a populista hazugságkampányokkal.
„A nézők azonosulását én úgy akadályoztam meg, hogy bemutattam a tettek következményét, a holokausztot, eredeti képekkel, bejátszókkal. Goebbels utolsó cselekedetére, saját gyermekeinek meggyilkolására is erőteljes hangsúlyt fektettem, ami hűen érzékelteti elvakult, beteges kötődését Hitlerhez „– mondta a rendező egy interjúban.
A rendező célja a manipuláció leleplezése. Megmutatja, hogyan épült fel egy rendszer, amelynek „kommunikációs gépezete” előkészítette a holokausztot. Az eredeti felvételek, a drámai narráció és a Goebbels által rendelt antiszemita filmek is részei a nyers valóságnak, amit a film kendőzetlenül tár a nézők elé.
„Ez a film figyelmeztetés arra, hogy a történelem nem ismételheti meg önmagát. Mert a manipuláció nem múlt idő, csak új arcokat ölt. Most is itt van a közösségi médiában, az algoritmusokban és naponta manipulálnak bennünket” – mondja a rendező.

Volt egyszer… az anyám – egy asszony, aki soha nem adta fel
Második filmajánlónk amely már a mozikban látható egy igaz és megtörtént eseményeken alapuló francia film. Vannak filmek, amelyeknél nem lehet máshogy távozni a moziból, csak könnyes szemmel és reménnyel a szívünkben. Ken Scott rendező egy megtörtént, szívszorító és felemelő történetet dolgozott fel, ahol a főszereplő nem egy szuperhős, hanem egy édesanya.
A hatvanas évek Franciaországában Roland Perez dongalábbal születik. A világ lemond róla, de az édesanyja nem. Esther minden akadályt elsöprő szeretettel, kitartással és Sylvie Vartan zenéjébe kapaszkodva küzd fia gyógyulásáért. A film nemcsak egy különleges anya-fiú kapcsolat krónikája, hanem egy szelíd lázadás is az előítéletek és az elutasítás ellen.
Leïla Bekhti csodálatos Esthert formál meg, a felnőtt Roland szerepében Jonathan Cohen brillírozik, a legendás Sylvie Vartan is megjelenik a vásznon. Ez a film a szeretetről, a hitről és a kitartásról mesél. Ken Scott rendezése mélyen emberi, mégsem válik giccsessé. Leïla Bekhti alakítása szívszorítóan őszinte, a film pedig egyszerre fájdalmas és felemelő emlékeztető arra, hogy a szeretet a legerősebb mozgatórugó. A franciaországi bemutató óta a közönség egyik kedvence lett ez a film.

Mennydörgők – amikor az antihősök a gonosz helyett a múltjukkal küzdenek
A depressziós antihősök szupersztorija pedig igazán üdítően kiemelkedik a mostanában látható Marvel szuperhősös filmek közül. A Marvel új csapata nem hősökből áll – hanem a múltjukkal küzdő antihősökből, akiknek már nem sok vesztenivalójuk van. A Marvel-univerzum újabb epizódja elfordul a klasszikus hősábrázolástól. Jelena Belova, Bucky Barnes, Ghost és Taskmaster karaketerei nem ragyogó példaképek, hanem megtört lelkek. Egy veszélyes küldetés miatt kénytelenek együttműködni és közben szembenézni önmagukkal.
A Mennydörgők látványos, feszes, néhol meglepően érzékeny film. Az antihősök dinamikája, Florence Pugh jelenléte és a jól adagolt önirónia miatt friss színfolt a Marvel-palettán. Florence Pugh rajongóinak is akad kulisszák mögötti meglepetés. A forgatáson ugyanis a színésznő nagymamája mondta be a „Mehet!” utasításokat. Ebből ugyan néha fura helyzetek akadtak és a kamera előtt állók nem mindig tudták mikor veszik fel a jelenetet, de lehet, hogy ettől lett jó a film.
A film harsány, látványos és időnként meglepően mély. De közben pörögnek az akciók és minden karakter is új oldalát ismerheti meg a néző. Vajon megtalálják a közös hangot, vagy egymást is elpusztítják, mielőtt a világot megmentenék?
A stáblistát is érdemes végignézni, mert egy extra jelenet várja a kitartókat. És A Mennydörgők azoknak ajánljuk, akik szeretik a látványos képregény filmeket és nem bánják, ha a szereplők emberiek.

Három új premier a filmajánlónkban amit érdemes megnézni a hétvégén
Három teljesen eltérő hangulatú újdonság közül lehet választani filmajánlónkban ezen a héten. Egy olasz luxusesküvő, egy lángszórós spanyol sorozatgyilkos és egy baráti társaság házassági válsága kerül a képernyőre. Mutatjuk, mit érdemes most nézni egy könnyed kora nyári estén.
Még egy kis szívesség – intrika, elegancia és gyilkosság Caprin (Netflix)
Az első filmajánlónk egy hét évvel ezelőtti film folytatása. A filmet megelőzte a főszereplő Blake Lively botrányos filmjének utóhatása, így sokan előítélettel ülhetnek a kanapé elé, de ne tegyék, mert jó kis mozit kapnak intrikával, kápráztató szettekkel és Capri életérzéssel.
Plusz akiknek bejött Nicole Kidman tavalyi sorozata a Tökéletes pár akkor ezt a filmet is fogják élvezni. A filmben Stephanie Smothers és Emily Nelson újra találkoznak Capri szigetén, ahol Emily éppen ewsküvőjét tartaná egy régimódi üzletemberrel. Az elbűvölő vendégek mellett gyilkosság és árulás zavarja meg a felhőtlen nyugalmat. A Capri festői helyszínén játszódó történet tele lesz fordulattal ahol a néző csak kapkodja a fejét. A 2018-ban készült fekete komédia folytatásában a mediterrán idill hamar rémálommá válik. Titkok, árulások kavalkádjában a nézőnek sokszor eszébe juthat a tavalyi nagysikerű ausztrál filmsorozat.
A díszletek és kosztümök szemkápráztatóak, a humor fekete, a fordulatok pedig sorra érkeznek – mintha egy Agatha Christie regény kelne életre az olasz Riviérán. Paul Feig rendező ismét hozza a tőle megszokott, elegánsan csavaros stílust.

1992 (Netflix)
A spanyol thriller-sorozat a sevillai világkiállítás idején játszódik, és egy rendkívül szokatlan gyilkos nyomába ered.
A második filmajánlónk egy rendkívül jól felépített spanyol thriller, amely a Sevillai- világkiállítás idején játszódik. Amparo, egy özvegy, és Richi, egy alkoholista ex-zsaru próbálják megfejteni a brutális tűzhalálokat, amelyek mögött egy latexruhás, sebhelyes alak áll. A történetben az özvegy eleinte a férje furcsa halálára keresi a választ. Segítségre csak Richi, egy biztonsági őr, volt zsaru személyében számíthat. Az egyre több gyilkosságoknak egy közös összekötő eleme van.
Mégpedig az Expo kabalája Curro, egy tarkacsőrű madár, aki elkíséri az áldozatokat a túlvilágra. A gyilkos a világkiállítás fontos vezetőit likvidálja módszeresen. A főszereplő nyomozópáros pedig követi az eseményeket és mindig egy lépéssel a rendőrség előtt járnak. A 1992 kemény látványvilága, a többszörös lángszórós gyilkosságok sokkolóak lehetnek.
A sorozat ügyesen keveri a jó és csavaros krimi elemeit a látványos akciójelenetekkel. Az első részek után nehéz lesz abbahagyni, különösen, amikor kezdjük megérteni az elkövető motivációját is. A filmajánlónk thrillere azoknak szól, akik szeretik a sötét tónusú csavaros krimiket és nem zavarja őket a néha brutálisan valóságos látvány.

Négy évszak (Netflix)
Az utolsó filmajánlónk Tina Fey és Steve Carell nevével fémjelzett minisorozat egy baráti társaság életét követi nyomon egy éven keresztül. Minden évszakban egy új találkozás, nyaralás újabb titkokat hoz felszínre, különösen, amikor az egyik pár szakítása felborítja az addigi dinamikát. Feszültség azzal kezdődik, amikor az egyik pár szétválik, és a férj egy sokkal fiatalabb nőt hoz magával a következő utakra.
Steve Carellt nem kell bemutatni, a neve mindig garantált a hétköznapi életet bemutató filmekhez, amiben a néző akár magára is ismerhet. Ez a minisorozat lehet talán a hónap egyik nagy dobása. A sorozat az 1981-es, Alan Alda által írt és rendezett azonos című film modern adaptációja, amely a barátság és a házasság bonyolult dinamikáját járja körül sok-sok humorral. A nyolcrészes minisorozaa Fehér lótuszra reagálhatott talán ez a minisorozat is ahol a négy évszak nem egy hotel hanem szó szerint az időmúlást mutatja be.
A Négy évszak egyszerre vicces, szórakoztató és időnként szívbemarkoló. A középkorú karakterek dilemmái, a szellemes párbeszédek és a lassan kibontakozó érzelmi konfliktusok miatt ideális választás egy pohár bor és egy puha takaró mellé. Ez a sorozat a barátságról, a válásról és újrakezdésről szól, sok-sok humorral.

Címlapkép forrása: Netflix