Sötét mód ikon
2026 június 28
Fontos cél a Prémium és a CECE

Fontos cél a Prémium és a CECE

A Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában jegyzett AutoWallis Nyrt. április 30-i éves rendes közgyűlésén a részvényesek az Igazgatóság új tagjának megválasztása mellett többek között dönthetnek a 2018. évi IFRS szerinti éves beszámolók elfogadásáról, valamint az adózott eredmény felhasználásáról és az osztalék mértékéről. Székely Gábor, az AutoWallis befektetési igazgatója elmondta, hogy korábbi terveiknek megfelelően a társaság Igazgatósága olyan mértékű osztalék fizetését javasolja majd az osztalékelsőbbségi részvényesek számára, hogy azok osztalékra való jogosultsága véglegesen kimerüljön, így 2020-ban már kizárólag a törzsrészvényesek lesznek jogosultak az osztalékra.

A menedzsment terve, hogy annak mértéke igazodjon a csoport növekedésének finanszírozási igényeihez, figyelembe véve az éppen aktuális kamat- és hozamkörnyezetet is – tette hozzá a befektetési igazgató. Mint ismeretes, az AutoWallis új részvényeit februárban vezették be a BÉT-re, és a társaság vezetése májusra dolgozza ki ötéves stratégiáját, melyben azzal számolnak, hogy a csoport ebben az időszakban megduplázza tavalyi 70,2 milliárd forintos árbevételét (magyar számviteli törvény alapján, összesített, nem konszolidált, előzetes adat). A társaság kiemelt tőkepiaci célja, hogy részvényeik mihamarabb bekerüljenek a tőzsde Prémium kategóriájába, valamint a CECE indexekbe.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.