A járványügyi szabályok szigorú betartása mellett június 12-én újabb három szállodáját nyitja újra a Hunguest Hotels. A gyulai Hotel Erkel, a tapolcai Hotel Pelion és nyíregyházi Hotel Sóstó ismét fogad szállóvendégeket. Az újranyitást fokozott járványügyi óvintézkedések előzik meg: a Hunguest Hotels saját COVID kódexet készített a biztonság elősegítése érdekében, amelyből valamennyi munkatársuk vizsgát tesz még az újranyitás előtt.
A szállóvendégek biztonsága érdekében fokozott és szigorú higiéniai szabályokat vezettek be, amelyeket folyamatosan ellenőriznek. A közösségi terekben fertőtlenítőpontok kerülnek elhelyezésre, a megfelelő távolságtartás érdekében tágasabb elhelyezést biztosítanak az éttermekben, wellness pihenőterekben és minden közösségi térben.
A további, nem tartós felújítás alatt álló szállodák június és július során szintén megnyitnak: az ausztriai Heiligenblut-ban június 17-től,
Murau-Kreischbergben július 03-tól, a montenegrói Herceg Novi-ban pedig június 20-tól lehet szálláshelyet foglalni. Az európai hírű gyógyvízkinccsel rendelkező bükfürdői és egerszalóki Hunguest Hotelek július elsejétől várják a kikapcsolódásra vágyókat.
A belföldön piacvezető szállodalánc a megváltozott körülményekre tekintettel az általánostól sokkal rugalmasabb foglalási feltételeket kínál: június végéig a lemondás és az átfoglalás – akár 48 órával az érkezés előtt is – kötbérmentesen megtehető.