„A számos politikai krízis és gazdasági kockázat ellenére is bizakodóak vagyunk a globális gazdasági kilátásokat illetően” – mondta a BGA (Bundesverband Großhandel, Außenhandel, Dienstleistungen e. V.) elnöke, Anton Boerner, hozzátéve, hogy Németország domináns pozíciója a nemzetközi exportforgalomban ezzel együtt is tovább gyengül, 7,7 százalékra csökken a 2003-as 9,9 százalékról. A német exportőröket elsősorban a magas energiaköltségek és a folyamatosan emelkedő bérköltségek terhelik meg.
A BGA elnöke hangsúlyozta, hogy a kormánynak növelnie kellene közüzemi és infrastrukturális beruházásokat és ösztönöznie kellene a magánszektor beruházásait is, ha azt akarja, hogy Németország megőrizze globális gazdasági pozícióját.
„(A kormánynak) nagyobb figyelmet kellene szentelnie a belföldi beruházások krónikusan alacsony szintjének” – mondta Anton Boerner. „Nem gazdaságösztönzésre, hanem konkrétan a közüzemi beruházások jelentős és folyamatos növelésére, de mindenekelőtt a magánszektor beruházásainak az ösztönzésére lenne szükségünk” – tette hozzá.