Sötét mód ikon
2026 június 07
Eredeti állapotában pompázik majd a Budai Vigadó

Eredeti állapotában pompázik majd a Budai Vigadó

A népi kultúrát szolgálná

Az elmúlt évek nagy kulturális beruházásai után fontos, hogy a népi kultúrát kiszolgáló intézmények is méltó körülmények között működhessenek – mondta el a Hagyományok Házának otthont adó épület felújításáról kedden Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere.

Kelemen László, a Hagyományok Háza főigazgatója emlékeztetett arra, hogy az 1900-ban épült Budai Vigadó 1951 óta szolgálja a népi kultúrát. A Corvin téri palota homlokzata 2007-ben megújult, majd 2013-ban egy kisebb, 100 milliós belső felújítás is magvalósult, de az épület még számos világháborús sérülés nyomát viseli, alapjai nincsenek szigetelve, ezért megsüllyedtek, és a máig azbesztpalával szigetelt tető is cserére szorul.
Szükség van a ház gépészetének megújítására is, mert a több mint száz éves ólom vízvezetékcsövek már igen gyakran törnek, de elavult az elektromos hálózat is.

Az eredeti állapotot állítják vissza

Kelemen László beszámolója szerint a beruházás során a Budai Vigadó eredeti belső tereinek visszaállítására törekednek, így helyreállítják például a főlépcsőházat és korszerű technikával ellátva az egykor bálteremként épült színháztermet is, miközben rengeteg későbbi beépítést eltávolítanak. Az épületben most kilenc bérlakás is található, ezeket kiváltják, majd megszüntetik.

A Magyar Állami Népi Együttes máig nem rendelkezik megfelelő próbatermekkel, ezeket a beruházás során a tetőtérben alakítják majd ki. Az átfogó felújítással a tervek szerint 2017 decemberére végeznek – mondta Kelemen László.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.