Sötét mód ikon
2026 június 25
Emelkedtek a termelői árak az USA-ban

Emelkedtek a termelői árak az USA-ban

Az amerikai munkaügyi minisztérium pénteken közölt adatai szerint a termelői árak 0,3 százalékkal nőttek júliushoz képest, elsősorban az energia nagykereskedelmi árának az emelkedése miatt. Elemzők kisebb, 0,2 százalékos növekedést vártak a júliusi stagnálás után. Az energia- és élelmiszerárak nélkül nem változtak az árak a múlt hónapban, október óta először nem nőttek. A szakértők 0,1 százalékos emelkedéssel számoltak augusztusra. A termelői árak emelkedése éves szinten április óta a legkisebb ütemű, 1,4 százalék volt augusztusban, míg a maginfláció 1,1 százalékot tett ki.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.