Sötét mód ikon
2026 június 05
Elkerülhetetlen a bérek növelése

Elkerülhetetlen a bérek növelése

Elkerülhetetlen a bérfejlesztés

A közgazdász elmondta: a magyar gazdasági növekedést 2015-ben jelentősen meghatározta a sok infrastrukturális beruházás, amelyeket az uniós támogatások gyors lehívásával finanszíroztak. Erre idén valószínűleg nem lesz lehetőség, mivel az uniós pályázatok még nem jelentek meg, így a lehívásukra is csak később lesz esély.

A szakember szerint a kormány láthatóan az ingatlanpiac fejlesztésével próbálja kezelni a problémát, de ide tartozhat a bérfejlesztés is. Csath Magdolna rámutatott: a KSH adatai szerint Magyarország jelenleg az unió „sereghajtói” közé tartozik a bérek tekintetében, amelyek növelése a gazdaságra is jó hatással lenne.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

A szakszervezeteknek is vannak aggályai

A Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke bejelentette, hogy a szakszervezetek a cafeteria készpénzesítésével kapcsolatos kérdések ügyében Nemzeti Gazdasági Társadalmi Tanács (NGTT), a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF), valamint az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanács (OKÉT) összehívását sürgetik.

A béren kívüli juttatások napjainkban 1,8 millió munkavállalót érintenek, és közel 50 000-re tehető azoknak a munkáltatóknak a száma, amelyek vagy kollektív szerződésben rögzítették, vagy attól függetlenül működtetnek cafeteria rendszert, ami beépült a dolgozók jövedelmébe.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.