Kétszeres túljegyzés
A 40 milliárd forintért piacra vitt 12 hónapos lejáratú papírra 97,200 milliárd forint jegyzési ajánlatot nyújtottak be az elsődleges forgalmazók, amiből az ÁKK a meghirdetett összeget fogadta el az előző, két héttel ezelőtti aukcióval megegyező, 1,55 százalékos átlaghozamon.
Az 1,55 százalék a 12 hónapos lejáratra valaha kialakult legalacsonyabb aukciós hozam. Az előző aukción kívül még a tavaly december 18-i 12 hónapos dkj-aukció zárt 1,55 százalékos átlaghozammal.
Szerdán a másodpiacon a 12 hónapos lejáratra 1,50 százalékos referencia hozam alakult ki. A 12 hónapos aukciós hozam az idei évet 1,79 százalékon, a 2014-et 3,07 százalékon, 2013-at 5,30 százalékon kezdte, 2012 elején pedig még 9,96 százalékon állt.
Ment a három éves is
A minden második 12 hónapos diszkont kincstárjegy aukción, azaz minden negyedik héten piacra vitt változó kamatozású kötvényből az ÁKK most 3 éves lejáratú papírt hirdetett meg jegyzésre 10 milliárd forintos összegben.
Az elsődleges forgalmazók 18,200 milliárd forint jegyzési ajánlatából a meghirdetett összeget fogadta el az ÁKK az előző aukciónál 18 bázisponttal alacsonyabb árfolyamon, a névérték 99,27 százalékán.
A lejáratra a valaha elért legmagasabb árfolyam, a névérték 99,63 százaléka a március 12-i aukción alakult ki.