Sötét mód ikon
2026 január 21
Rendkívüli közleményt adott ki az OTP Bank – Két bankszünnap is jön januárban

Rendkívüli közleményt adott ki az OTP Bank – Két bankszünnap is jön januárban

Rendkívüli közleményt adott ki az OTP Bank: januárban két alkalommal is bankszünnapot tartanak digitális fejlesztések miatt. Az egyik leállás már lezajlott, a következő napokban azonban ismét több, sokakat érintő szolgáltatás, köztük a hiteligénylés átmenetileg elérhetetlenné válik.

Az OTP bankszünnapot tart január 8-án és 9-én. Forrás: Unsplash (illusztráció)

Rendkívüli tájékoztatást tett közzé az OTP Bank, amely szerint januárban két alkalommal is bankszünnapot iktattak be a digitális rendszerek fejlesztése miatt. Az egyik leállás már lezajlott, a következő azonban a közeljövőben ismét több szolgáltatást érint, különösen a lakossági hiteligénylések területén. A bank közlése szerint a karbantartások célja a rendszerek stabilitásának és biztonságának javítása.




Január elején már volt egy hosszabb, többnapos leállás



Az OTP Banknál 2026. január 1-jén hajnali 2 órától január 4-én 23:59-ig tartott egy hosszabb, fejlesztési célú bankszünnap. Ez elsősorban a befektetési területet érintette, amikor is nem volt elérhető az értékpapír-portfólió térképe, valamint a befektetési és kiegészítő befektetési szolgáltatások sem működnek sem fiókok, sem online, sem telefonos csatornákon. Ez az időszak már lezárult, az érintett rendszerek újra elérhetők.



Újabb bankszünnap jön, ezek a szolgáltatások állnak le



A bank közlése szerint 2026. január 8-án 22:00 órától január 9-én 1:45-ig Újabb tervezett leállásra kerül sor. Ezúttal a lakossági hiteligénylésekhez kapcsolódó szolgáltatások érintettek. Az üzemszünet idején nem lesznek elérhetők az alábbi termékekhez kapcsolódó funkciók az ingatlan- és jelzáloghitelek, a személyi kölcsönök, a babaváró kölcsön és az áruhitel. Ezen kívül nem érhető el majd a hitelkártya-igénylés és a folyószámlahitelhez kapcsolódó szolgáltatások.

Fejlesztési okokból 2026. január 18-án 0 órától hajnali 2:10-ig az internetbank, a mobilbank, a SingleMarket, illetve az online termékigénylési funkciók (folyószámla, személyi kölcsön, áruhitel, értékpapírszámla) nem lesznek elérhetőek. Fontos információ hogy nem a teljes banki működés áll le, hanem a hiteligényléshez kapcsolódó rendszerek.



Kiket érinthet ez a helyzet?



A leállás elsősorban azokat érintheti érzékenyen, akik éppen hiteligénylést indítanak, vagy már folyamatban lévő hitelükhöz töltenének fel dokumentumokat, státuszinformációkat ellenőriznek az esti órákban. Ez sok ügyfelet érinthet, akik munka után, késő este intézik pénzügyeiket.



Mit tehetnek az a fennakadások elkerülésére?



Az OTP Bank azt javasolja, hogy az érintett időszakban az esemény a hitellel kapcsolatos lépéseket érdemes 22:00 előtt vagy január 9-én hajnali 1:45 után intézni. A fontos adataikat, dokumentumaikat ne az utolsó pillanatban töltsék fel. A bankszünnapok előtt a tájékoztatót ellenőrizzék a bank hivatalos tájékoztatóit.

A tervezett leállások célja hosszú távon az, hogy gyorsabban, biztonságosabb és stabilabb digitális banki szolgáltatások álljanak az ügyletek rendelkezésére, még ha ez a rövid távon átmeneti kényelmetlenséget is okoz.

Miért van szükség bankszünnapokra?



A hazai pénzintézetek, így az OTP Bank is rendszeresen végeznek tervezett karbantartásokat és fejlesztéseket informatikai rendszereiken. Ezek a leállások időszakosan érinthetik az internetbankot és mobilbankot, a kártyás műveleteket, a hiteligénylési folyamatokat és egyes befektetési szolgáltatásokat.
A bankok kötelesek előre tájékoztatni az ügyfeleket az üzemszünetekről, részben jogszabályi előírások, részben az ügyfélelvárások miatt.



Jelen írás kizárólag tájékoztatási célt szolgál. A cikkben megjelenő információk nyilvánosak és mindenki számára elérhető adatok alapján kerültek felhasználásra.

Címlapkép forrása: Shutterstock

Oszlányi Gyöngyvér



Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója, ahol gazdasági témájú cikkeket ír, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Médiaworksnél dolgozott újságíróként, és megfordult a Világgazdaság, Magyar Nemzet, Bors, Ripost vagy Metropol oldalain. Tapasztalata kiterjed a gazdasági, kulturális, valamint közösségi hírek szerkesztésére, és szoros kapcsolatban áll a napi gazdasági eseményekkel.Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Rendszeresen vett részt sajtóeseményeken, ahol interjúkat, tudósításokat és beszámolókat készített, sőt videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Pályafutását művészeti menedzseri és újságírói diplomával kezdte, majd a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Két évig műsorvezetőként dolgozott filmes témájú podcasteken. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, ahol sikeres reklámkampányokat szervezett és PR területen szerzett tapasztalatokat. Ezen kívül dizájnerként és kulturális menedzserként is több projektben vett rész sikeresen. Gyöngyvér fiatal korában táncművészként dolgozott nemzetközi filmekben szerepelt és modern darabokban működött közre.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.