Sötét mód ikon
2026 június 10
Borús előrejelzés a biztosítási piacról

Borús előrejelzés a biztosítási piacról

Az elmúlt évekre jellemző, a társaságok költséghatékonyságát javító intézkedésekre idén is lehet számítani a biztosítási piacon, a K&H Biztosító előrejelzése szerint. Viszont további teher a biztosítótársaságok számára a biztosítási adó, amely miatt a következő években folyamatos díjemelésre kényszerülnek. Ennek hatására a piac díjbevétele növekedni fog, ez a növekedés azonban nem az, amire a piac vár.

A nem életbiztosítások közül a casco árak fenntarthatatlan szintre süllyedtek, és már a szolgáltatás csökkentésében sincs tartalék, mivel az utóbbi években az autósok egyre inkább az alacsony szolgáltatású termékek felé fordultak. Így a casco aligha lesz képes kitermelni az újonnan bevezetett 15 százalékos biztosítási adót.

A vagyon- és felelősségbiztosításokban további árcsökkenés várható, mivel a kis- és középvállalatok megszerzése egyre több biztosító stratégiai célja.

A lakásbiztosítások esetében az értékkövetés miatt emelkedtek az átlagdíjak az infláció mértékével, de a lakásépítés, értékesítés stagnálása miatt itt sem lesz extenzív növekedés.

A kgfb-ben az egyes biztosítók ajánlatai nagyon közel kerültek egymáshoz, a jövőben érzékelhető díjcsökkenést egyre kevesebb ügyfél talál majd az ajánlatok között. A választásnál egyre fontosabbá válik az adott biztosító ismertsége, megbízhatósága. Ez már az utolsó két kampányban is erőteljesen megjelent – áll a közleményben.

Az életbiztosításoknál – összességében – arra lehet számítani, hogy az idei kifizetések meghaladják a bevételeket.

A szolgáltatás alapú egészségbiztosítások lesznek az egyetlen olyan szegmens, amely a kedvező jogszabályi környezet miatt gyarapodásra számíthat. Ez sem lesz azonban túl jelentős, mivel a fizetőképes kereslet mind az egyéni-, mind pedig a vállalati piacon igen szűk – fejeződik be a biztosító közleménye.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.