15 perces
Kis mértékben tudott emelkedni, de a 6100-as ellenállással nem tudott mit kezdeni a bankpapír, nem is érintette a nap folyamán. Egy több napos, szimmetrikus háromszög formálódik, ma még akár maradhat ebben az alakzatban az árfolyam, amennyiben nem tud irányt választani. Az ebből történő kitörésnek lehet rövidtávon jelentősége. Az alsó szár letörésével a 6000-es lélektani szint is eleshet, ami lefelé indíthatja az árfolyam, 5850 irányába, míg ha fölfelé sikerül kimozdulni az alakzatból, 6100-nak futhat neki újra.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”30″]
Napi
Doji gyertyával zárta a kereskedést a bankpapír, nem tudott jelentősen emelkedni, de változatlanul tartja magát 6000 és az emelkedő trendvonal fölött. Kérdéses maradhat, hogy tovább tud-e emelkedni az árfolyam, a doji gyertya is jelezhet fordulót, emellett az RSI is visszatartó erő lehet, illetve az MACD sem támogatja vételi jelzéssel a papírt. Nem kifejezetten jók tehát a kilátások, a 6000-nél található dupla támaszra lehet érdemes figyelni, ennek a letörésével indulhat meg lefelé az árfolyam. Az első érdemi támaszt csak 5500-nál találja ezt követően a papír.

Heti
Újabb hetet zárt emelkedéssel az OTP árfolyama, 6000 azonban továbbra is akadályként tornyosul előtte, ráadásul igencsak esedékes lenne egy korrekció a közeljövőben. Az RSI mélyen a túlvett zónában, ami visszatartó erő lehet a 6000-es szint áttörésénél. Egyelőre tehát elmaradhat a szignifikáns áttörése, inkább lecsorgásra számíthatunk innen, amely során az első fontos támaszt 5500-nál találjuk, illetve mélyebb korrekció esetén 5000 lehet a papír segítségére.
