Sötét mód ikon
2026 július 23
Bitcoin után BitRubel

Bitcoin után BitRubel

A Bitcoin virtuális devizához hasonlóan decentralizált elven működő, de kifejezetten az orosz piacra szánt fizetőeszköz létrehozásához szükséges infrastruktúra és a digitális blokklánc technológia kifejlesztésébe a Qiwi már „több száz millió rubelt” invesztált.

Szergej Szolonyin a Qiwi vezérigazgatója elmondta, hogy a napokban találkozik az orosz jegybank elnökével a BitRubel kezdeményezés megvitatására. Az orosz jegybank sajtószolgálata közölte, hogy Elvira Nabiullina jegybankelnök szerint a digitális virtuális devizákat kétes ügyletek lebonyolítására is fel lehet használni, ezért alaposan meg kell vizsgálni a lehetőségeket, és amennyiben szükséges a jegybanknak a terület szabályozásában is részt kell vennie.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

A BitRubel – ha létrejön – a szigorú oroszországi pénzügyi előírások miatt a Bitcoinnal és más kriptodevizákkal ellentétben nem biztosíthat majd teljes névtelenséget felhasználóinak.

„Dolgozunk a virtuális devizát használók azonosítására szolgáló rendszer kifejlesztésén” – mondta Szergej Szolonyin.

A virtuális rubel bevezetése mellett a Qiwi a digiális blokklánc technológiára épülő tulajdonosi és értékpapír nyilvántartó rendszer kifejlesztését is tervbe vette.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.