Sötét mód ikon
2026 július 23
Az autósok ötöde inkább biztosítót vált

Az autósok ötöde inkább biztosítót vált

Itt a véghajrá

Már csak 4 nap és véget ér az idei kötelező biztosítási kampány. Az emelkedő díjak 5-8 ezer forintos átlagos többletköltséget okozhatnak jövőre az autósoknak, akik közül ennek hatására idén többen hagyják el biztosítójukat, mint tavaly.

A Biztosítás.HU összesített adatai szerint a mintegy 910 ezer érintett személygépjármű-tulajdonos közül idén körülbelül 160 ezer váltó kerül ki, ami 15 százalékos növekedés az előző évhez képest.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”117″]

Nagy emelkedések, kevesebb ügyfél?

Az autósok növekvő számú elvándorlását a biztosítók között – öt év után idén újra – beindult verseny okozza, mert miközben a piaci díjemelkedés összességében jelentős mértékű, szép számmal akad olyan biztosító is, aki nem vagy csak minimálisan emelt előző évi díjain.

Jelzésértékű, hogy a 2010 óta tartó csökkenést megtörve, idén először megint emelkedhet a novemberi váltók száma, miközben a bázis, a novemberi váltás lehetőségével érintett autósok száma tovább csökkent.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

A biztosításaikról még nem gondoskodó autósoknak péntekig kell eldönteniük, maradnak-e jelenlegi biztosítójuknál. Az alkuszi portálokon elvben a szerződéskötést és a felmondást is intézik helyettük, de aki az utolsó pillanatra hagyja az ügyintézést, könnyen kicsúszhat a határidőből.

A Biztosítás.HU az egyik legnagyobb független online biztosításközvetítő (alkusz) Magyarországon. Alkuszként az ügyfél nevében jár el a biztosítóknál a kiválasztott biztosítás megkötése érdekében. A társaságnak eddig is döntő szerepe volt az internetes biztosításkötés egyre nagyobb ütemű fejlődésében, mára a regisztrált felhasználóinak száma meghaladja az 650 ezret. A Biztositas.HU online biztosításközvetítői szolgáltatása díjmentes az ügyfél számára, gyors és egyszerű díjkalkulációt, összehasonlítást, valamint szerződéskötést biztosít.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.