Sötét mód ikon
2026 június 26
Tovább bővít Magyarországon a Mercedes – Kecskemétre költözik az A-osztály gyártása is

Tovább bővít Magyarországon a Mercedes – Kecskemétre költözik az A-osztály gyártása is

Újabb nagy autóipari döntés született Magyarország javára. A Mercedes az idei évtől hazánkba hozza az A-osztály gyártását is. A kecskeméti gyár így tovább erősíti szerepét a vállalat európai termelésében. A beruházás további munkahelyeket, fejlesztéseket és újabb gazdasági lendületet hozhat.

A Mercedes-Benz Kecskemétre hozza az A-osztály modelljének a gyártását. Forrás: Unsplash

Újabb jelentős beruházást jelentett be a Mercedes-Benz Magyarországon. Az idei évtől az A-osztály gyártása is hazánkba kerül. a második negyedévtől a németországi Rastattból a kecskeméti magyarországi üzembe helyezi át belépő szintű A-osztályú sorozatának gyártását – közölte a hírt a vállalat szóvivője kedden a Reutersnek.

Az A-osztály is Magyarországon készül majd

A bejelentés értelmében a Mercedes 2026-tól már három különböző modellt gyártott Magyarországon, köztük az A-osztályt is. Ez azt jelenti, hogy a kecskeméti üzemben a jövőben az A-osztály, az új C-osztály, valamint a csúcstechnológiás, tisztán elektromos GLB is magyarországi gyártósorokról kerül ki.
A döntés tovább erősíti Magyarország szerepét a Mercedes globális gyártási hálózatában, különösen az európai termelés szempontjából.

Kecskemét az egyik legfontosabb Mercedes gyár Európában

Az elmúlt bő egy évtizedben Kecskeméten épült fel a Mercedes legnagyobb európai gyárában, amelynél a világszinten csak Kínában található nagyobb kapacitású üzem. A gyárban ma már több mint ötezren dolgoznak. Ezen felül a beszállítói hálózaton keresztül további ezrek megélhetése kötődik a Mercedes gyárhoz.

A kecskeméti Mercedes-gyár 2024-ben, Magyarország legvonzóbb munkahelye lett. Ráadásul többször is elnyerte a Mercedes-csoport legjobb gyára címet is nemzetközi szinten. 2024 októberében pedig egy újabb mérföldkőhöz érkezett az üzem, amikor legördült a kétmilliomodik legyártott jármű a gyártósorról.

Belső égésű, hibrid és elektromos modellek egy helyen

A kecskeméti gyár különlegessége, hogy egyidejűleg gyártják itt csúcstechnológiás belső égésű motoros autókat, plug-in hibrideket és teljesen elektromos modelleket. Ez a sokoldalú gyártás ritkaságnak számít az európai autóiparban, és jól mutatja a gyár technológiai felkészültségét.
A Mercedes hazánkban első magyarországi kutatás-fejlesztési központját is létrehozta is ami nemcsak a gyártást, hanem a magas értékű mérnöki munkát is erősíti.

A kormány szerint gazdaságpolitikai siker a beruházás

Szijjártó Péter a bejelentés kapcsán kifejtette, hogy az elmúlt négy év, minden globális válság és nehézség ellenére a magyar gazdaságtörténet négy legsikeresebb éve volt beruházási szempontból. Véleménye szerint Magyarország az új világgazdasági korszak egyik nyertese lett, mivel a legnagyobb vállalatok sorra hozzák ide a legmodernebb technológiákat.

„A stabil kormányzás, a beruházásbarát környezet és az energiaellátás kérdésében képviselt álláspont mind hozzájárult ahhoz, hogy Amerikából, Ázsiából és most Németországból is újabb fejlesztések érkezzenek Magyarországra” – fogalmazta a külgazdasági és külügyminiszter.

Mit jelent az A-osztály gyártása a magyar gazdaságnak?

Az A-osztály gyártásának Magyarországra hozatala erősíti a hazai autóipart. Hosszú távon növeli a foglalkoztatást és a beszállítói megrendeléseket és tovább javítja Magyarország nemzetközi ipari megítélését.
A döntés egyben azt is jelzi, hogy a Mercedes hosszú távon számol a magyarországi termeléssel. Nemcsak összeszerelésben, hanem fejlesztési szinten is.
Az A-osztály gyártásának hazai megjelenése így nem csupán egy új modellről szól, hanem arról, hogy Magyarország továbberősíti pozícióját Európa egyik legfontosabb autóipari központjaként.

Jelen írás kizárólag tájékoztatási célt szolgál. A cikkben megjelenő információk nyilvánosak és mindenki számára elérhető adatok alapján kerültek felhasználásra.

Címlapkép forrása: Mercedes-Benz

Oszlányi Gyöngyvér

Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója. Gazdasági témájú cikkek írása mellett, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Világgazdaság oldalnál dolgozott gazdasági és kulturális újságíróként. Stílusára a szakmai megközelítés mellett az objektív és a tényszerű tájékoztatás jellemző. Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Műsorvezető volt filmes és színházi témájú podcastben. Pályafutása elején művészeti menedzseri tanulmányokat folytatott és a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, kreatív és account területen. Kulturális területen több művészeti projekt szervezését menedzselte.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.