Sötét mód ikon
2026 június 26
Áron alul veszik a Nokia navigációs rendszerét

Áron alul veszik a Nokia navigációs rendszerét

A vételár kevesebb a korábban becsült három-négy milliárd eurónál. A lap értesülése szerint a német autógyárakon kívül már minden más pályázó, közöttük a Facebook és az Uber is kiszállt a versenyből. A szolgáltatás eladásáról július végén várható a végleges döntés. A tárgyalásokon a német autógyárak képviseletében fellépő General Atlantic privát befektetési alap az értesülések szerint egyelőre nem tesz szert részesedésre, a későbbiekben azonban lehetősége lesz arra, hogy maga is részesedést vásároljon, csakúgy, mint a technológia iránt érdeklődő más autógyárak.

A Manager Magazin értesülését sem a megnevezett autógyárak, sem a Nokia nem kommentálta. Az autógyáraknak az autonóm módon, a forgalomban önállóan tájékozódó járművek kifejlesztéséhez lenne szükségük a HERE térkép és navigációs technológiájára. 

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.