Sötét mód ikon
2026 július 25
A veszteség ellenére volt előnye a forintosításnak

A veszteség ellenére volt előnye a forintosításnak

A bankrendszer erősödését a portfólió javulása okozta, de erősödött az MNB szabályozó szerepe is – mondta. A forintosítás pozitív hatásai között említette a lakosság vásárlóerejének növekedését is. Az Erste 270 ezer jelzáloghitel szerződése forintosításán 100 milliárd forintot, az autóhitelek forintosításán 1,5 milliárd forintot veszített a vezérigazgató ismertetése szerint.

A költséghatékonyság miatt hosszabb távon öt-hat nagy bank marad Magyarországon – vélte Katona Ildikó,az MKB Bank üzleti vezérigazgató-helyettese. Lengyel István, a Banking Association for Central and Eastern Europe főtitkára úgy vélte, ha ez megvalósul, akkor a banki kockázat is szűkebb körben terül szét, ami nem biztos, hogy előnyös.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

Katona Ildikó kitért arra is, hogy a bankok hitelállománya ma 30 százalékkal kisebb, mint volt 2008-ban, különösen érvényes ez a lakáshitelekre, amelyek viszont feltételei lennének a lakásépítés fellendülésének.

Oláh Márton, az FHB Bank vezérigazgatója egyebek mellett arról beszélt, hogy a 5783 milliárd forint lakossági hitelből 944 milliárd a 90 napon túli törlesztési késedelemben lévő kölcsönök nagysága. Megjegyezte, hogy a forintosítás nem csökkentette a rossz hitelek arányát, ami a március végi 15,6 százalékról június végére 16,3 százalékra nőtt.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.