„Magántőke, kockázati tőke és vállalati pénzügyek Közép-Kelet-Európában” címmel 19. alkalommal rendezte meg éves konferenciáját Budapesten a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA), amely a pénzügyi befektetők, üzleti vezetők, tanácsadók és szabályozó hatósági szakemberek kiemelt regionális fóruma.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”110″]
A rendezvény nyitóelőadását Michael Ignatieff, a CEU elnöke és rektora tartotta. Az idei konferencia programjában a megvitatandó témák között szerepel az európai pénzügyi rendszer átalakulása, a Brexit, a nők magántőke-befektetési és pénzügyi szektorban betöltött szerepe, valamint a magántőke-szektor utóbbi években végbemenő változása is.
„Ez a hely a diákok egyik legkedveltebb célpontja Európában és még óriási kiaknázatlan lehetőségek rejlenek benne. Ez az ország nagyon sok mindenre büszke lehet – hangsúlyozta Michael Ignatieff megnyitó beszédében a konferencián. „A gazdaság jelenleg 3-4 százalékkal növekszik. A legokosabb dolog, amit tehetnek, hogy jelentős befektetéseket eszközölnek az oktatás terén.”
Besegített egy gigatranzakció is
Az EY által közétett M&A Barometer szerint a közép-, kelet- és délkelet-európai M&A ügyletek becsült összértéke 2016-ban elérte a 42,6 milliárd eurót (47,7 milliárd dollárt), ami 10,7 százalékkal magasabb volt a megelőző évinél. Az év egy gigatranzakcióval zárult: az Asahi japán sörgyár 7,3 milliárd euróért vásárolta fel az Anheuser-Busch InBev közép-kelet-európai érdekeltségeit.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
A Mergermarket szerint a térség magántőke-befektetéseinek összértéke minden eddiginél magasabb szintet ért el: 103 ügyletet kötöttek, összesen 11,3 milliárd euró értékben.
„A közép-, kelet- és délkelet-európai régió még mindig vonzó növekedési kilátásokkal rendelkezik, amit az is igazol, hogy 2016-ban a magántőke-befektetések értéke rekordszintet ért el” – nyilatkozta Zsembery Levente, a HVCA elnöke és az X-Ventures vezérigazgatója.