Sötét mód ikon
2026 július 24
A Kia formáit veszi át a Hyundai

A Kia formáit veszi át a Hyundai

Peter Schreyer 2006-ban lépett be a Kia autógyártóhoz mint főtervező. A Hyundai-Kia három héttel ezelőtt, 2012 végén első külföldiként elnöki posztra emelte a sikeres tervező szakembert.

Új feladatkörében Peter Schreyer irányítja majd mind a Kia, mind a Hyundai formatervezési munkáit. A Hyundai 1998-ban vásárolta fel a Kia autógyárat, ezzel a világ ötödik legnagyobb autógyártója lett. Tavaly a két márkából együttesen az előirányzott hétmillió helyett 7,12 millió autót értékesítettek világszerte, 8 százalékkal többet, mint 2011-ben. A Kia-Hyundai konszern 2013-as értékesítési előirányzata 7,41 millió autó.

A csatlakozása előtt „semleges” megjelenésű Kia modelleket Peter Schreyer látta el a jól felismerhető „tigrisorr” hűtőráccsal. A Kia lényegesen gyorsabb ütemben tudta növelni eladásait, mint anyavállalata, a Hyundai. A Kia főtervezőjének előléptetése egybeesik a Hyundai-Kia konszern törekvésével, hogy új, magasabb haszonkulcsot hozó modellekkel jelenjen meg a felső kategóriás és prémium járműosztályban. A Hyundai szóvivőjének vasárnapi bejelentése szerint a két autómárka „jól megkülönböztethető egyedi arculatot kap majd”.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.