Sötét mód ikon
2026 június 09
A háború ellenére megrendezték a damaszkuszi vásárt

A háború ellenére megrendezték a damaszkuszi vásárt

A szervezők is meglepődtek

„Meglepően sikeresnek” ítélte az 59. Damaszkuszi Nemzetközi Vásárt a rendezvény szervezője, a General Establishment for Exhibitions and International Markets (GEEIM). A 2011 óta első alkalommal megrendezett nemzetközi vásár látogatóinak a száma a legmagasabb volt a rendezvény 1954-ig visszanyúló történetében – idézte az szíriai SANA (Syrian Arab News Agency) hírügynökség a GEEIM igazgatóját, Fares Kartalit.

Elmondta: a vásáron egyebek között szerződést írtak alá 200 autóbusz vásárlásáról Belorussziából, valamint egyezmény született Iránnal élelmiszeripari és elektronikai cikkek szállításáról.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

Tönkrement a gazdaság

Az országnak a hat éve tartó háborúban és az Asszad-kormány ellen életbe léptetett amerikai és európai szankciók miatt tönkretett gazdaságának újjáépítésében fontos szerepet játszanak majd a külföldi beruházások.

A Világbank becslései szerint a Szíriában okozott gazdasági kár 226 milliárd dollárra tehető, ami az ország 2010-es bruttó hazai termékének mintegy a négyszerese. Az újjáépítés évtizedeket fog igénybe venni és 10-15 évbe telik majd az is, mire az egy főre jutó GDP elér a háború előtti szintet.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.