Sötét mód ikon
2026 június 27
A BASF 10 milliárd dollárért építkezik

A BASF 10 milliárd dollárért építkezik

A kínai állami televízió szerdai közlése szerint az építési munkálatok 2026-ban fejeződnek be, és rá négy évre már teljes kapacitással működik a létesítmény, ahol évi 1 millió tonna etilént állítanak majd elő. Az üzem 100 százalékban a BASF tulajdona lesz. A német cégnek 2000 óta működik egy termelő egysége Kínában.

A nankingi üzem fele részben azonban a kínai Sinopec, Ázsia egyik legnagyobb olajfinomító és petrokémiai konszern tulajdona.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.