Sötét mód ikon
2026 június 06
11,9 milliárdból lesz biztonságosabb a Tisza

11,9 milliárdból lesz biztonságosabb a Tisza

A nyílt közbeszerzést az Országos Vízügyi Főigazgatóság írta ki a Tisza hullámtér: nagyvízi meder vízszállító képességének helyreállítására a szolnoki vasúti híd és Kisköre közötti szakaszon.

A feladat része a projekt tervezése, engedélyeztetése és kivitelezése is. A munkálatok a Tisza jobb és bal partján fekvő alábbi települések külterületeit érinti: Besenyszög, Csataszög, Kőtelek, Nagykörű, Fegyvernek, Szajol, Szolnok, Tiszasüly, Tiszabő, Tiszapüspöki, Törökszentmiklós, Kisköre, Pély, Tiszabura és Tiszaroff.

A négy ajánlat közül a legalacsonyabb összegű ellenszolgáltatást kínáló lett a nyertes. Az első helyen végzett „KN-Tisza” Konzorcium vezetője a szolnoki székhelyű Kötiviép’B Közép-Tisza Vidéki Vízépítő és Telekommunikációs Kft., további tagja pedig a NOX Beruházó és Fővállalkozó Zrt. Ajánlatot tett még a Magyar Bau Holding Zrt., a Swietelsky Magyarország Kft. valamint az A-HÍD Zrt. is.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.