Személyes okok állnak a háttérben
A közlemény szerint Zombor Gábor személyes és családi okokra hivatkozva távozik. Az egészségügyért felelős államtitkárságot ideiglenesen Beneda Attila helyettes államtitkár irányítja. Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere hamarosan javaslatot tesz a miniszterelnöknek az egészségügyi államtitkár személyére vonatkozóan.
„A miniszter sajnálattal veszi tudomásul, hogy egy nagy szakmai tudással rendelkező szakember távozik az egészségügy éléről” – olvasható az Emmi közleményében.
Balog Zoltán 2014 júniusában, az új kormány alakításakor kérte fel egészségügyért felelős államtitkárnak Zombor Gábort. Zombor Gábor 2006 óta országgyűlési képviselő a Fidesz frakciójában, 2014 májusától az Országgyűlés népjóléti bizottságának elnöke.
A kamarát meglepte a hír
A MOK közleményében azt írta, hogy váratlanul érte őket az egészségügyi államtitkár lemondása.
Értékesnek és előremutatónak tartják az elmúlt csaknem másfél év során az egészségügy helyzetének javulását célzó folyamatos, közös munkát. A MOK megköszönte Zombor Gábornak a kollegialitását, együttműködését. Remélik, hogy távozásával a „megkezdett közös munka, annak iránya és lendülete nem törik meg”, mivel – mint írták – „a változatlanul nehézségekkel küzdő egészségügy számára a töretlen folytatás kulcsfontosságú”.