Sötét mód ikon
2026 június 08
Új üzleteket kereshet a Mol, ha eladja az INA-t

Új üzleteket kereshet a Mol, ha eladja az INA-t

Hozzátette, hogy ez esetben a Mol jobban tudna koncentrálni a meglévő üzleteire, a befolyt vételárat pedig újabb profitábilis befektetésekbe forgathatná.

Pletser Tamás emlékeztetett: a nemzetközi döntőbíróság a Molnak adott igazat a horvát kormánnyal szemben, és kimondta, nem bizonyítható, hogy 2009-ben korrupció történt, amikor a Mol megvásárolta az INA-részvényeket, továbbá a horvát kormány megszegte a privatizációs szerződést; mindez komoly károkat okozott a Molnak.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”99″]

Elmondta, hogy a botrány korábban többször is megtépázta a Mol-részvények árfolyamát, az utóbbi hírek hatására élénkebb az érdeklődés a papírok iránt, a befektetők bíznak a megegyezésben, ami adott esetben kedvező forgatókönyvet, feltételrendszert jelenthet a Mol számára.

Miből vásárolhatnak a horvátok?

Horvátország a Horvát Elektromos Művek (HEP) 25 százalékos részvénycsomagjának eladásából vásárolná vissza az INA-t a Mol Nyrt.-től – közölte a Jutarnji List című horvát napilap még kedden, hivatkozva Martina Dalic gazdasági miniszter hétfői nyilatkozatára, amely a közszolgálati televízió egyik késő esti műsorában hangzott el.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.