2025 november 18
Trump újabb nagy üzletre készül – Dél-Koreával erősítené az amerikai gazdasági befolyást

Trump újabb nagy üzletre készül – Dél-Koreával erősítené az amerikai gazdasági befolyást

Donald Trump újabb gazdasági frontot nyitott. Dél-Koreával tárgyalt egy energetikai és kereskedelmi megállapodásról, amely LNG-szállításról, hajógyártásról és katonai költségmegosztásról is szól. A volt elnök szerint egy „nagyszerű üzlet” van készülőben – miközben Kína is keresi a kiutat a vámháborúból.

Donald Trump újabb gazdasági frontot nyitott: ezúttal Dél-Koreával tárgyalt a kereskedelmi egyensúlyról, energetikai projektekről és katonai költségek megosztásáról. A volt amerikai elnök szerint egy „nagyszerű megállapodás” van születőben – számolt be az egyeztetésről a CNN.

Dél-Korea nem követi Kínát

„Dél-Korea nem követi Kínát az Egyesült Államok által bevezetett vámok elleni harcban” – mondta a CNN-nek adott exkluzív interjúban Han Duck-soo. A riporter kérdésére Donald Trump elnökkel való megegyezés megkísérlésének terveit hangoztatta.

Donald Trump kedden közösségi oldalán számolt be arról, hogy telefonon egyeztetett Han Duck-soo dél-koreai ügyvezető elnökkel. A beszélgetés fő témái között szerepelt az amerikai cseppfolyósított földgáz (LNG) exportja, a hajógyártás, egy közös vállalkozás létrehozása egy alaszkai energiaszállító vezeték kiépítésére, valamint Dél-Korea szerepvállalása az amerikai katonai jelenlét költségeinek finanszírozásában.

Rendelkezésre állnak a keretek, és megvan a valószínűsége egy nagyszerű megállapodásnak mindkét ország számára” – fogalmazott Trump.

Az elnök azt is bejelentette, hogy egy magas rangú dél-koreai delegáció már úton van Washingtonba, hogy folytassa az egyeztetéseket.

Kína is a tárgyalóasztal felé tart?

A bejegyzés második felében Trump Kínára is kitért, utalva arra, hogy Peking szintén szeretne megállapodást, de szerinte még nem tudja, hogyan kezdjen hozzá.

„Várjuk, hogy keressenek bennünket” – írta sejtelmesen, majd hozzátette, szerinte van esély mindkét fél számára elfogadható megoldásra.

Már hetven ország kopogtat

A Trump-adminisztráció jelenlegi pénzügyminisztere, Scott Bessent elmondása szerint eddig közel hetven ország kereste meg az Egyesült Államokat annak érdekében, hogy részt vegyen egy kiegyensúlyozottabb világgazdasági rendszer kialakításában.

Címlapkép forrása: YouTube

Oszlányi Gyöngyvér

Oszlányi Gyöngyvér



Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója, ahol gazdasági témájú cikkeket ír, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Médiaworksnél dolgozott újságíróként, és megfordult a Világgazdaság, Magyar Nemzet, Bors, Ripost vagy Metropol oldalain. Tapasztalata kiterjed a gazdasági, kulturális, valamint közösségi hírek szerkesztésére, és szoros kapcsolatban áll a napi gazdasági eseményekkel.Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Rendszeresen vett részt sajtóeseményeken, ahol interjúkat, tudósításokat és beszámolókat készített, sőt videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Pályafutását művészeti menedzseri és újságírói diplomával kezdte, majd a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Két évig műsorvezetőként dolgozott filmes témájú podcasteken. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, ahol sikeres reklámkampányokat szervezett és PR területen szerzett tapasztalatokat. Ezen kívül dizájnerként és kulturális menedzserként is több projektben vett rész sikeresen. Gyöngyvér fiatal korában táncművészként dolgozott nemzetközi filmekben szerepelt és modern darabokban működött közre.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.