Sötét mód ikon
2026 június 27
Rosszul indul a hét Amerikában

Rosszul indul a hét Amerikában

Nem jó irányba indultak

A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,08 százalékos, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,19 százalékos, a technológiai papírok Nasdaq Composite indexe pedig 0,84 százalékos mínuszban kezdte a kereskedést. A hétfői tengerentúli tőzsdenyitáskor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 76 cent emelkedéssel 48,91 dolláron állt.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”110″]

Így áll Európa
Ugyanekkor Londonban a FTSE100 index 0,05 százalék, Párizsban a CAC40 index pedig 0,93 százalék gyengülést jelzett,a frankfurti DAX 0,87 százalék mínuszban volt. Pénteken vegyesen zártak a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói. 

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

Nem sikerült rosszul a hét

Erősödéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 140,06 pontos, 0,40 százalékos emelkedéssel, 35 411,01 ponton zárt pénteken, ami újabb történelmi csúcs.

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 89,44 ponttal, 0,42 százalékkal 21 271,97 pontra erősödött. Az S&P 500-as mutatója 2,02 pontot, 0,08 százalékot vesztett, és 2431,77 ponton fejezte be a napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite indexe 113,85 ponttal, 1,8 százalékkal lett alacsonyabb, és 6207,92 ponton zárt.

Olvasta már? – A korrekció szele fúj Amerikában
A héten FED kamatdöntés lesz, ahol a piac egy 25 bázispontos emelésre számít. Pénteken az idei év legnagyobb esésén esett át az amerikai techszektor. Sok elemző arra számít, hogy ez az esemény előrevetít egy nagyobb nyári korreciót az amerikai piacon.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.