Sötét mód ikon
2026 július 23
Rájár a rúd Japánra

Rájár a rúd Japánra

Az S&P azzal indokolta a lépést, hogy az utóbbi években „gyengült Japán szuverén hitelképességének gazdasági támogatása”. A hitelminősítő egyszersmind negatívról stabilra változtatta az új besoroláshoz fűzött kilátást.

Az S&P utoljára 2011 januárjában rontotta Japán hitelminősítését. A másik két nagy hitelminősítő közül a Moody’s Investors Service már tavaly decemberben, a Fitch Ratings pedig áprilisban egy fokozattal rontotta a japán szuverén adósság besorolását.

A világ harmadik legnagyobb gazdasága a második negyedévben zsugorodott. Elemzők szerint a harmadik negyedévben is legfeljebb szerény élénkülés várható, minthogy a háztartások fogyasztása gyenge és a kínai gazdaság lassulása rontja az export kilátásokat.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.