Minden lejjebb csúszott
Az európai kereskedési idő végén a még nem hivatalos értékek alapján a frankfurti DAX index 0,30 százalék, a londoni FTSE-100 index 0,30 százalék, a párizsi CAC-40 index 0,33 százalék veszteséget mutatott. Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,28 százalékkal, az európai FTSE Eurofirst 300 index 0,56 százalékkal gyengült csütörtökön.
Az európai tőzsdék zárásakor az olaj világpiaci ára nyereséget mutatott a globális kereskedelemben: a Brent nyersolaj jegyzése 0,70 százalékkal hordónként 37,19 dollárra, a WTI nyersolajé 1,33 százalékkal 35,12 dollárra emelkedett a globális kereskedelemben. Az arany ára 1,05 százalékkal unciánként 1254,90 dollárra emelkedett. Az euró 0,57 százalékkal 1,0931 dollárra erősödött.
Pozitív kezdés után vegyesen zártak szerdán a főbb európai értékpapírpiacok. A frankfurti DAX index 0,75 százalék emelkedést, a londoni FTSE-100 index 0,06 százalék veszteséget, a párizsi CAC-40 index 0,47 százalék emelkedést mutatott.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
Eközben Budapesten
Kiss Mónika, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint a nemzetközi hangulatnak megfelelően erősödtek a magyar részvények és a BUX is a csütörtöki kereskedésben. Hozzátette, hogy az is kedvezően hatott a pénz- és tőkepiacokra, hogy a befektetők pozitív hangulatban várják az Európai Központi Bank (EKB) március 10-i ülését.
A befektetők, a tőkepiaci szereplők többsége bízik abban, hogy az EKB további monetáris lazításról dönt majd.
Kiss Mónika szerint az OTP és a Mol voltak az igazi nyertesei a csütörtöki kereskedésnek. Az OTP pénteken hajnalban teszi közzé a múlt évi teljesítményére vonatkozó gyorsjelentését, az elemzők és a befektetők is jó eredményre számítanak – mondta az Equilor vezető elemzője.
Stefán Krisztián, a Raiffeisen Bank részvénykereskedője szintén kiemelte, hogy az OTP és Mol papírjai emelték fel a BUX-ot. Megemlítette, hogy a pénzpiacon is kedvező tendenciák uralkodtak, az euró a 309 forintos árfolyam körül mozgott, vagyis erősödött.
Így zártak a legfontosabbak
A részvénypiac forgalma 12,6 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama erősödött az előző napi záráshoz képest.
A Mol 200 forinttal, 1,36 százalékkal 14 900 forintra erősödött, 2,4 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 120 forinttal, 1,98 százalékkal 6195 forintra nőtt, forgalmuk 6,5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,23 százalékkal 440 forintra emelkedett, forgalma 553,2 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 20 forinttal, 0,38 százalékkal 5230 forintra nőtt, a részvények forgalma 2,9 milliárd forintot ért el.
A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 1738,56 ponton zárt csütörtökön, ez 18,49 pontos, 1,05 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.