A részvénypiac forgalma 9,6 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1601,15 ponton zárt pénteken, ez 1 pontos, 0,06 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Jól teljesítettek a vezető részvények
Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank üzletkötője elmondta, hogy a Mol 150 forintos emelkedése a negyedéves jelentésnek volt köszönhető, míg a Richter a csütörtöki veszteségét hozta vissza. Az OTP-nél a jövő pénteki negyedéves jelentés előtt érdemi elmozdulás nem várható.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
A nemzetközi piacokra pozitívan hatott a nagyon erős amerikai munkanélküliségi index. A német DAX például a bejelentés után egy százalékot emelkedett.
Erősödő árfolyamok
A Mol 150 forinttal, 1,13 százalékkal 13 450 forintra erősödött, 2,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 6 forinttal, 0,11 százalékkal 5658 forintra csökkent, forgalmuk 4,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,26 százalékkal 393 forintra nőtt, forgalma 141,4 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 75 forinttal, 1,56 százalékkal 4875 forintra emelkedett, a részvények forgalma 2,2 milliárd forintot ért el.