Sötét mód ikon
2026 június 15
Megállapodást kötött a Richter a HRA Pharma-val

Megállapodást kötött a Richter a HRA Pharma-val

Azt követően, hogy a Richter a PregLem céget és innovatív készítményét, az Esmya®-át 2010. év végén megvásárolta, a Watson Pharmaceuticals Inc. egy licensz szerződés keretén belül megszerezte a termékre vonatkozó, az Egyesült Államok és Kanada piacaira kiterjedő fejlesztési és forgalmazási jogokat. 2011 decemberében a Richter két kulcsfontosságú, jelentős növekedési potenciállal rendelkező piacra terjesztette ki a HRA Pharma-val kötött licensz-megállapodást: a FÁK országokra és Kínára. 2013 júniusában a Richter és a HRA Pharma licensz-megállapodást kötöttek az ulipristal acetate latin-amerikai forgalmazási és értékesítési jogaira vonatkozóan.

„ A mai napon bejelentett megállapodás újabb stratégiai lépésként járul hozzá ahhoz, hogy a Richter közvetlen latin-amerikai jelenlétét tovább erősítse. A megkötött szerződés egyúttal elő segíti azt, hogy a Richter fokozatosan globális nő gyógyászati szereplővé váljon.” -mondta Bogsch Erik a Richter Vezérigazgatója.

„A ma aláírt szerződés új távlatokat nyit a Richterrel folytatott együttműködés terén és egyúttal azt a szándékot is jelzi, hogy közösen járuljunk hozzá, hogy a nők a világ minden táján a legmagasabb színvonalú terápiában részesülhessenek.” – tette hozzá Erin Gainer, a HRA Pharma Vezérigazgatója.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.