Sötét mód ikon
2026 június 27
Lendületesen nőttek a kínai autóeladások

Lendületesen nőttek a kínai autóeladások

A Kínai Autógyártók Szövetsége (CAAM) hétfőn azt közölte, hogy 2,8 millió autót értékesítettek az idén az első két hónapban. A teherautókat és a buszokat is beszámítva a január-február közötti eladás 14,7 százalékkal 3,4 millió darabra nőtt. A kelet-ázsiai országban tavaly 7,1 százalékkal nőtt az autók és 4,3 százalékkal a járművek eladása. Egy januárban közzétett nemzetközi felmérésből az derült ki, hogy a külföldi autógyártók számára továbbra is Kína a legfontosabb célpont. Harmincegy ország 200 autóipari vezetőjének 70 százaléka számára az első beruházási célpont Kína, Indiát, Oroszországot és Brazíliát megelőzve. Kína 2009 óta vette át az eladások első helyét az Egyesült Államoktól.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.