Sötét mód ikon
2026 június 24
Lehet nyereségesen is üzemeltetni vasútat

Lehet nyereségesen is üzemeltetni vasútat

A csoport bevételei éves szinten 175 millió koronával nőttek és több mint 34 milliárd koronára emelkedtek – közölte a vasúti társaság csütörtökön honlapján.

Kevésbé veszteséges a személyforgalom

A személyforgalom, amely a vasutak tevékenységének legfőbb része, a korábbi kétmilliárd koronáról 865 millió koronára mérsékelte tavaly veszteségeit. A személyforgalom jobb gazdasági eredménye a megnövekedett utaslétszámnak köszönhető. A vasút tavaly 170 millió utast szállított, 800 ezerrel többet, mint 2013-ban.

„Az utasok számának növekedése számottevő. Ennek következtében bevételeink 800 millió koronával emelkedtek ezen a területen” – mutatott rá Pavek Krtek, a Cseh Vasutak igazgatótanácsának elnöke. A személyforgalom összbevétele négy százalékkal 20,7 milliárd koronára nőtt.

Jelentős szereplő
A Ceské dráhy állami részvénytársaság jelenleg mintegy 25 ezer embernek biztosít munkát, s a Cseh Köztársaság legnagyobb munkáltatói közé tartozik.

Csökken a teherszállítás bevétele

A CD Cargo leányvállalat által működtetett teherszállítás 877 millió koronás adózott nyereséggel zárta a tavalyi évet. Éves szinten ez százmillió koronával magasabb összeg.

Ugyanakkor a teherszállítás összbevétele félmilliárd koronával 13,6 milliárd koronára esett vissza. A jó gazdasági eredményt úgy a rezsiköltségek általános csökkentése, mint az utasszállítás és a teherszállítás terén foganatosított takarékossági intézkedések is elősegítették.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.