Sötét mód ikon
2026 július 22
Kínai együttműködés lehet a magyar mezőgazdaság nagy dobása

Kínai együttműködés lehet a magyar mezőgazdaság nagy dobása

Feldolgozóipari együttműködés

Kínai látogatásán a földművelésügyi miniszter mezőgazdasági feldolgozóipari együttműködési lehetőségekről tárgyalt Wang Tie-vel, Henan tartomány mezőgazdasági ügyekért felelős kormányzó-helyettesével.

Fazekas Sándor kiemelte, hogy a magyar fél készen áll megismertetni a 100 millós lélekszámú tartomány kutatóintézeteivel a nagy múlttal rendelkező magyar gyümölcsfajtákat, valamint a termesztés-technológiai újításokat. 

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

A kínai élelmiszer feldolgozás egyik központjaként működő tartomány, amely egyben a legnagyobb búzatermesztő régiók közé tartozik a világ legnépesebb országában, nyitott a magyar élelmiszeripari techológiák és a jó minőségű, GMO-mentes magyar élelmiszerek, valamint a magyar vetőmag iránt – mondta a magyar tárcavezető.

Fazekas Sándor egyeztetett a kínai mélyhűtött húskészítmények egyik legfontosabb előállítójával, a Zhengzhou Sanquan Foods vezetőjével. Kína a magyar agrárexport-termékek 10. legnagyobb piaca, amely pozíción tovább szándékozunk javítani – húzta alá a miniszter.

Bejön a horvátoknak a magyar mezőgazdaság

Horvátország a magyar mezőgazdasági termékek egyik legígéretesebb és leggyorsabban növekvő piaca volt az elmúlt években, főleg amióta az ország 2013-ban csatlakozott az Európai Unióhoz – mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter a horvátországi Bjelováron a tárca közleménye szerint.

A miniszter, aki részt vett az észak-horvátországi bjelovári nemzetközi mezőgazdasági vásáron és kétoldalú megbeszélést folytatott Tomislav Tolusic mezőgazdasági miniszterrel, kifejtette, Magyarország napraforgómagot, takarmányt, tejet és tejtermékeket, sertéshúst, baromfihús, zöldséget, gyümölcsöt, kukoricát,valamint gabonát is szállít Horvátországba.

„Ez év első öt hónapjában 110 millió euró értékben exportáltunk Horvátországba, ami 22 százalékos növekedést jelent a tavalyi év ugyanezen időszakához képest” – magyarázta a miniszter.

Hozzátette: 2016-ban a magyar export elérte a 220 millió eurót, az import pedig 87 millió euró volt. 

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.