Sötét mód ikon
2026 június 25
Jól fut a magyar audi

Jól fut a magyar audi

Az idén januártól június végéig 1 millió 66 ezer 236 motor készült Győrben, szemben az egy évvel korábbi 1 millió 19 ezer 595-tel. Az összeszerelő üzemben pedig 66 ezer 640 autó gördült le a szerelőszalagokról 2014 első hat hónapjában, míg 2013 ugyanezen időszakában 13 ezer 416. Az alkalmazottak száma 9 ezer 393-ról 10 ezer 756-ra emelkedett.

Túl a 7 milliárd eurón

A vállalat január elejétől június végéig 289 millió euró értékű beruházást valósított meg a gyárban – a tavalyi 335 millió után – ezzel az Audi Hungaria alapítása óta már 7,024 milliárd eurót fektettek be.

Az adatokból kitűnik: 2014 első fél évében az A3 Limousine és Cabriolet modellek gyártása ugrott meg; az előbbi termelése 402-ről 45 ezer 578 darabra, utóbbié 2 ezer 633-ról 10 ezer 756-ra ugrott.

Javított az anyacég

Az Audi AG pénteken délelőtt jelentette be, hogy az erős euró, valamint a terjeszkedéssel, illetve a technológiai fejlesztésekkel járó tetemes költségek ellenére növelni tudta forgalmát és nyereségét is az idén a június végével zárult második negyedévben.

A Volkswagen-leányvállalat azt közölte: az eladások több mint 11 százalékkal rekordmagasra nőttek a II. negyedévben, a működési eredmény éves összevetésben 1,5 százalékkal, 1,36 milliárd euróra nőtt. Az év első hat hónapjában – 2013 első fél évéhez képest – 1 százalékkal sikerült növelni a működési eredményt, 2,67 milliárd euróra. Az adózás utáni eredmény csaknem 7 százalékkal, 2,32 milliárd euróra nőtt, az árbevétel 1,8 százalékkal, 13,7 milliárd euróra.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.