A társaság vasárnap kora délutáni közlése szerint a műszaki probléma a postafiókkal rendelkező ügyfelek negyedét érintette. A vállalat szakembereinek erőfeszítései nyomán a szolgáltatás fokozatosan állt helyre, vasárnap reggelre az érintett postafiókok közül 15 ezer működött megbízhatóan, fél 12-re pedig elérhetővé vált valamennyi postafiók.
A vállalatnál az elmúlt évtizedben nem fordult elő a levelezési szolgáltatást érintő hasonló méretű és jellegű technikai probléma. A beérkezett e-mailek nem vesztek el – közölte a Magyar Telekom.
A Magyar Telekom T-Home és T-email postafiókos levelezőszolgáltatása péntek reggeltől akadozott, vagy vált elérhetetlenné. A társaság szombaton azt közölte, hogy a mintegy 300 ezer ügyfelet érintő hiba megoldásán folyamatosan dolgoznak, helyreállítást vasárnap reggelre ígértek.