Sötét mód ikon
2026 június 15
Gyorsult a gazdaság kilábalása

Gyorsult a gazdaság kilábalása

A lap csütörtöki cikkében azt írja, hogy a GYIA szeptemberben 0,93 százalékkal növekedett az előző év azonos időszakához képest. A mutatószám két éve nem bővült ilyen jelentős mértékben, ami arra utal, hogy valóban túljutott az ország a recessziós perióduson. Augusztushoz képest 0,34 százalékos a növekedés, a havi mutatószám a 2008-as világgazdasági válság kirobbanása óta nem mutatott ilyen bővülést.

Az első féléves GDP-adatok és a GYIA alapján úgy tűnik, hogy a gazdaságban fokozatos a recesszióból való kilábalás, ugyanakkor az első kilenc hónap alapján még nem lehet növekedésről beszélni éves összevetésben. Az elmúlt időszakban a bázishatás is felfelé tolta a gazdasági teljesítményt, hiszen a tavalyi év második felében igen gyenge adatok érkeztek. Az utolsó negyedévben még jelentősebb lehet ez a hatás – írja az újság.

A Gyorsulási Irányadó nemzetközi módszereken alapuló mutató, amelyet a GDP-t (bruttó hazai termék) jól előre jelző részindikátorokból hoztak létre. Az index mindig az adott hónap reálgazdasági teljesítményét jellemzi.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.