A tokiói Nikkei225 index négy egymást követő nyereséges nap után hétfőn 0,62 százalékos emelkedéssel 33 havi csúcsot ért el a globális gazdasági fellendülésbe vetett erősödő piaci bizalomnak köszönhetően. A szöuli index viszont a harmadik egymást követő napot zárta hétfőn veszteséggel a von erősödő árfolyama és a kiábrándító tőzsdei gyorsjelentések miatt. A Kospi index 0,2 százalékkal gyengült.